| timidu89 a întrebat:

Chiflele și plăcintele din Penny sunt nocive? Am citit un articol pe net cum ca nu ar fi bine sa le consumi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E ok sa mananci din cand in cand, insa daca e vorba de a consuma zilnic, clar devine nociv.

| timidu89 explică (pentru dullcat):

Pai ocazional ma refeream, nu zi de zi.

| dullcat a răspuns (pentru timidu89):

Ocazional e ok. Poti cumpara si tu foietaj sa iti faci acasa daca iti place acest tip de mancare. Si iesi mai ieftin decat sa cumperi de la ei. Faptul ca pentru mancarea din aceste super marketuri se folosesc produse foarte aproape de termenul de expirare, e stiut de mai mult timp.Deci depinde de tine daca esti ok cu asta sau nu.

| timidu89 explică (pentru dullcat):

Ei se lauda ca sunt proaspete. Am mâncat și crenvusti... Poate expirați deja laughing da nu or fost rai. Oare de iau imodium ma mai deranjează stomacul? Am avut diaree mai înainte.

| LordCristobal a răspuns:

Daca mananci in fiecare cred ca sunt nocive pentru organism.
Pai gandeste-te ca ei nu le fac pe loc ci le importa congelate si apoi le pun la copt la cuptor.
Si pe langa asta toate produsele de panificatie in mare parte au multi euro si aditivi care nu sunt buni pentru corpul nostru.

| haileewatson a răspuns:

Si ce zicea articolul? De ce nu e bine sa le consumi?

| timidu89 explică (pentru haileewatson):

Nu ma rețin, parca nu l-am citit pe tot.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru timidu89):

Si atunci de ce mai intrebi? Ia si papa bine chifle si placinte din Penny, Kaufland, Fornetti, ca sa nu iti mai pui atitea intrebari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca linistit, si asa viata e scurta