| MIDnightMoon a întrebat:

Ciclu întârziat cu o zi, pe anticoncepționale. Eu si prietenul meu am devenit intimi in data in care eu ar fi trebuit sa "ovulez" dar anticoncepționalele ar trebui sa nu permită acest lucru (le iau dumnezeiește) Am câteva simptome de PMS si cu toate astea sunt îngrijorată. Credeți ca as putea fi însărcinată? Si încă o întrebare, dacă e vreuna dintre voi pe Yaz vi sa întâmplat vreodată sa aveți întârzieri sau chiar luni fără menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca îți faci prea multe griji. Simptomele nu apar așa repede de obicei. Eu de când ma știu nu am avut vreodată ciclu regulat, la toată lumea mai apare o decalare. Șanse sa fii gravida sunt foarte mici, dar nu putem sa excludem, așa ca dacă ai posibilitate sa mergi sa iei un test de sarcina mergi cât mai repede, altfel o sa stai cu îndoiala asta.