| JohannaStone a întrebat:

Cine imi poate spune va rog un medicament care calmeaza durerile de cap raceala tuse si temperatura? Dau fundita pentru cel mai bun.(am 11 ani dar pot folosi si medicamente pentru adulti sau "adolescenti"lol)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Nurofen raceala si gripa sau fervex. Tusea depinde, daca e uscata folosesti paxeladine iar daca e rupta ACC 200.

| soraGrime a răspuns:

Mai bine te duci la farmaciewinking
Nurofen, paracetamol, faringosespt/decasept, fervex...

| Adyna_2786 a răspuns:

Coldrex!

| sunset a răspuns:

Tamiflu
Fervex copii
Homeogene
Faringosept
Saridon N.
Incearca-le! Sa te faci bine! Funditalaughing

| Jessica a răspuns:

Pai poti lua pentru cap Nurofen sau Paracetamol, iar pentru gat poti lua Stodal. Sper sa te ajute! Dar totusi dk nu te ajuta cu nimic medicamentele astea du-te la farmacie.

| Ane_1146 a răspuns:

Iti trebuie pentru copii, cele pentru adulti le poti lua dupa 12 ani.
Intreaba farmacistul, el va sti cel mai bine.

| PunksS a răspuns:

Pai pentru raceala si tuse incearca si tu Nurofen sirop, sau Ibalgin astea sunt bune te scapa in maxim 2-3 zile de raceala si gripa

| crashstone a răspuns:

Nurofen! big grin