| DjMiha a întrebat:

Cum pot scapa de tuse si de durerile in gat?(fara medicamente)dau funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Incearca cu ceai de lamaie. la mine functioneaza

| ledzeppelin a răspuns:

1.Amesteca zeama de lamaie cu miere, bea si timp de 30 de minute sa nu bei si sa nu mananci altceva.Crede'ma functioneaza.
2.Cumpara-ti sirop de ceapa(nu e asa rau la gust)

| costin95 a răspuns:

Eu am scapat asa: am cumparat cateva ridichii negre le-am scobit pana ai o forma de ou taiat la jumatate (nu stiu cum sa iti zic ) si pui acolo in scobitura aia miere, in cateva ore se va face o zeama si poti sa o bei o sa scapi rapidwinking

| Crissi_1538 a răspuns:

Ceai+lamaie+miere=scapare de durere de gat (asa face mami)star fundita?

| MissDi a răspuns:

Carmol.te duci la farmacie si ceri carmol.te dai cu carmol pe gat si te infasuri in jurul gatului cu un fular

| laurika890 a răspuns:

Un ceai fierbinte indulcit cu miere
Ia cateva lingurite de zeama de lamaie indulcita u miere
Fa gargara cu otet sau cu o lingurita de bicarbonat dizolvata in apa(crede-ma, merge)

Funda?

| didiana10 a răspuns:

Injectielaughing

| coco97 a răspuns:

Cea, dar nu foarte fierbine(pentru ca daca e fierbinte iti provoaca usturimi in gat) cu lamaie si indulcit cu miere... succes

| Oana_9612 a răspuns:

Galbenus frecat cu o lingurita de miere si se umple cana cu lapte fierbinte, apoi se bea cat poti sa suporti de fierbinte. Insanatosire grabnica.

| maraena a răspuns:

Cu ceai in care bagi 3 lamai

| aramatudorel a răspuns:

Aloe vera de la firma "forever "da/mi adresa e-mail si iti trimit info in detaliu adresa mea tudor_br 56@yahoo.com

| aramatudorel a răspuns:

Aloe vera de la firma Forever.Da-mi adresa de e-mail si iti dau informatii in detaliu. Adresa mea; tudor_br56@yahoo.com