| CobraGuy a întrebat:

Stiti vreun medicament foarte bun pentru tuse si raceala, dar sa nu afecteze inima? Ms funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi si intreaba macar o farmacista.

| 1231242 a răspuns:

Salut!

Usturoi, usturoi..am uitat sa zic usturoi?

| Csander a răspuns:

La medic de preferat, daca nu la farmacie. Ce unuia ii face bine, tie ar putea sa-ti faca rau. Mai dai si de-o alergie sau cine stie ce, nu e de joaca cu medicamentele.

| EvilMayDie64 a răspuns:

M-am vindecat de tuse si raceala consumand doar tablete de vitamina C si lichide calde (supa de pui, ceaiuri si alte din alea). E simplu, nu stai sa te complici cu tot felul de medicamente care pot avea efecte secundare.