| cineva9595 a întrebat:

Cine imi spune cum as putea slabi 3 kg intr-o saptamana? Fara prea multe exercitii fizice, mai mult cu o dieta ceva...Si sa nu fie prea stricta: in sensul sa am totusi voie sa mananc cate ceva ca nu vreau sa ma trezesc cu ulcer la stomac.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nymphetamine a răspuns:

Eu nu inteleg cum vrei tu sa slabesti 3 kg intr-o saptamana fara sa faci miscare sau fara o dieta stricta.laughingrolling on the floor

13 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Mult sex.sex si iar sex.

| Jolley a răspuns:

rolling on the floor nu poti slabi 3kg intr-o saptamana fara dieta stricta si foaaaaaaarte multe exercitii fizice

| G30RG3 a răspuns:

Iati steroizi ca sa slabesti DAR NUTI RECOMAND deoarece distrug mushii corpului iar o alta idee de slabit este cea spusa de Rober (sex, sex si iar sex)winking

| InsaneDoll a răspuns:

Deci nu te inteleg.Ai zis ca vrei sa slabesti intr-o saptamana, dar fara eforturi fizice si nu diete strictestraight face...Si uh crezi ca iti cade sunca doar daca o suflii?straight face

| misteralexutzu a răspuns:

Cu pretentile tale n-o sa slabesti 3kg intr-o saptamana!

| andrrei08 a răspuns:

Legume si fructe, supe de varza si fara grasimi, carbohidrati... adica fara paine, cartofi, prajeala...

| DuțuAlex a răspuns:

Fara exercitii si fara o dieta, nu se poate...si intr-o saptamana nu ai cum sa slabesti 3kg, poate intr-o luna cu o dieta stricta si exercitii...

| Zuzy244 a răspuns:

Alearga in fiecare dimineata cate 1-2h si seara doar cate 1h o sa vezi diferentehappy

| UnuSimplu a răspuns:

Dar de ce fara exercitii fizice, cand astea sunt CELE MAI SANATOASE? iti spun eu. daca ai burta. leaga-ti un ciolofan, sau dala de plastic in care impachetezi sandwich-urile.in jurul stomacului.si du-te si alearga 30-40 de min. in parc.fa si serii de abdomene cate poti nu stiu.20-25 x 4 serii.iar despre mancare.nu manca dimineata.cand te trezesti iei ceva in gura.dar nu manca mult.chiar daca ti-e foame.
Un mic program : Dimineata cand te trezesti(maxim 9:30) iti faci treburile dus, spalat pe dinti etc.nu mananci...sau de preferat un fruct ceva.te duci in parc (imbraca.te in fash, trening,.cat mai gros.sau cum ti-am spus : pungi, ciolofan legat in jurul abdomenului alergi in parc 30-40 de min. cu muzica la urechi, cum vrei tu.dar ALEARGA(e foarte sanatos).Vii acasa si iti faci ce ai de facut.(nu sta in casa.incearca sa te misti cat mai mult.lasa pc si prostiile astea. fara dulciuri clar!) EFORT = Transpiratie=Calorii in minus= Slabire.Succes

| cineva9595 explică:

Ok.cand am spus ca nu vreau o dieta prea stricta.m-am referit ca nu vreau raspunsuri de genul: bei numai apa si un fruct la amiaza. E ok sa mananc numai fructe sau legume si fara prajeli, dulciuri si asa mai departe. Asta este pentru ca am auzit multe persoane care au incercat sa slabeasca numai cu apa si au dat in probleme de stomac. La asta m-am referit. Cat despre exercitii.nu prea multe, nu le-am exclus cu totul. Oricum fac si eualergare cam 30 de min in fiecare seara. Poate ar trebui sa fac mai multe. Deci. daca ma puteti ajuta cu o dieta foarte exacta.si daca aveti altceva de comentat mai bina nu va mai obositi sa raspundeti.

| pasha_3385 a răspuns:

Doar o dieta stricta te poate ajuta sa slabesti 3, cel mult 4 kg intr-o saptamana,dietele care promit slabirea rapida sunt o minciuna,nu exista asa ceva,ca sa slabesti e foarte greu,chiar daca tii o dieta drastica timp de o saptamana si cintarul iti arata mai putin,asta nu inseamna c-ai slabit(pur si simplu s-a eliminat apa din organism,esti mai slabita si iata si falsul rezultat de pe cintar),vei vedea ca imediat dupa ce te rasfeti cu o masa mai bogata fata de saptamana in care ai tinut dieta, si-ti umpli burta cu de toate, kg vor aparea la loc pe cintar.Si-apoi cind te apuci sa slabesti,nu te consulta cu cintarul ci cu hainele, ele iti arata adevaratul rezultat.Dar daca totusi vrei sa incerci, iti recomand o dieta pentru 7 zile,de care eu am auzit dar n-am incercat-o niciodata:luni-fructe,marti-legume,miercuri-carne,joi-lactate,vineri-numai lichide, simbata-combina legume cu carne, duminica-toate produsele combinate. Bafta!