| numesiprenume0 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un program de exercitii sau macar exercitii ce pot ajuta la flexibilitate si pentru alungirea oaselor(cresterea in inaltime)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ash87 a răspuns:

Din ce stiam si am cautat si acum pe net, nu exista modalitate de a lungi oasele, scrie ca poti sa faci miscare in general in perioada de crestere si ajuta la flexibilitate si o dezvoltare armonioasa. Eu ti-as recomanda sa faci vreo forma de dans. Ti-as recomanda ceva cu multa improvizatie, ca sa iti dezvolti si creativitatea si relatia cu corpul, in acelasi timp lucrand implicit flexibilitatea si toti muschii. Asta spre deosebire de dansuri clasice in care sunt miscari deja bine stabilite. Cu dans contemporan, ceva cu improvizatie multa te poti descurca decent in orice situatie ce presupune dans. Avantaje multe fata de simple exercitii mecanice.