| Andreeagirl a întrebat:

Cine poate sa imi zica cate ceva despre Tratamentele cu keratina si cat de sanatoase sunt pentru par, mai ales pentru parul vopsit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Da,sunt sanatoase, insa personal folosesc sampon cu cheratina, masca cu cheratina (dupa spalare). Dar cel mai bun tratament este acela cu petrol vitaminele A si C si ulei de ricin pe care il dau pe par si scalp cu aprox.3 ore inainte de spalare. Efecte:regenerare, reducere cadere si modificarea structurii firului (parul meu a fost foarte des vopsit si mai ales foarte des decolorat in ultimii ani si mi se subtiase f.mult firul). Rezultatele la mine sunt vizibile dupa aprox.1 luna jumatate.