| Alexx321321 a întrebat:

Cine stei niste pastile de slabit? dar care sa nu fie periculoase DAu FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

N-ai să găsești pastile de slăbit fără efecte adverse. Slăbitul are o regulă extrem de simplă: calories in - calories out. Adică trebuie să mânânci mai puțin decât corpul tău are nevoie. Nu poți să-ți păcălești organimsul, nu fără efecte secundare. Sportul nu e cheia, cum spun alții(DAR e extrem de important și aduce foarte multe beneficii), alimentația e cheia. Ești ce mânânci și nici o pastilă nu poate schimba asta.

| Flory1243 a răspuns:

Nu e bine sa iei pastile pentru slabit.Eu ti-as da o cura ...cam grea dar slabesti intr-o saptamana max 5 kg. ceea ce nu prea e bine pentru organism dar hai. :
Primele 2 zile : numai fructe si legume!
Miercuri/ Joi : Numai lactate.
Vineri/ Sambata/Duminica : Pui la vas de yena ( nu prajit, evita prajelile in saptamana asta ), peste.
Asa a slabit mama.dar na ea are 40 si ceva de ani. a slabit 6 kg in 8 zile, dar a facut si cateva exercitii pentru tonifiere, le gasesti pe net uite cateva:
1)http://www.youtube.com/watch?v=f5RXxmdCwlY
2) scade celulita dupa fese si iti ridica fundul :
http://www.youtube.com/watch?v=ooRb290Wh28
3) pentru abdomen :
http://www.youtube.com/watch?v=rBejzFQVgnU

Sper ca te-am ajutat, te pup :*

| Matrixy a răspuns:

Sportul e cea mai buna pastila, si e 100% fara pericol.

| Irinutza601 a răspuns:

Fa SPORT si nu-ti otravi organismul cu prostii.