| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie ceva remediu pentru picioarele reci? mi se intampla si vara, noaptea de obicei, pot sa fie si 30 de grade afara, picioarele mele tot gheata sunt... iarna si mainile le am la fel, mai inteleg, ca-i frig. dar vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Draga mea, luati zilnic o doza de ginkgo biloba, un remediu traditonal pentru intensificarea circulatiei/beti de 2. pe zicate o cana de paducel fie simplu, fie amestecat cu ghimbir, cu scortisoara, frasin tepos sau dong quai.Aromaterapie :puneti cate 3 picaturi de ulei de rosmarin si ulei de piper negru in 1 lingura de ulei cald de migdale sau ulei de masline si masati-va mainile, bratele, labele picioarelor si gambele, cu miscari ascendente ferme si miscari descendente usoare.Cumpara cartea de sanatate de la READER S DIGEST

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ar trebui sa te incalzeasca cineva...batting eyelashes Fosta mea avea aceeasi problema, si eu dormeam cu picioarele printre ale ei ca sa o incalzesc tongue
Shin.

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Circulatia sangelui e de vina, si eu am aceeasi problema dar nu ma preocup, incearca sa faci sport in fiecare zi.

| doinisor a răspuns:

Proasta circulatie periferica iti recomand MILGAMA foarte bun natural din plante.1 pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste si tu un aparat de masaj pentru picioare, ca sa iti puna sangele in miscare. iti recomand eu unul, se gaseste la un magazin online de tehnica medicala. daca vrei sa te uiti, aici e: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Aparat-masaj-picioare-
comanda se face online si livrarea la domiciliu. incearca insa sa mergi si la doctor, ca eu vazusem un reportaj mai demult unde se zicea ca atunci cand ai tot timpul picioarele si mainile reci este o problema cu circulatia si este recomandata consultarea unui medic.
multa sanatate