| Deliaa93 a întrebat:

Am si eu o problema. As vrea sa-mi spuneti(daca stiti) o metoda care sa-mi fie mai cald, mai ales ca acum vine iarna. Io si vara am mainile si picioarele reci, dapai vara? Cum as putea sa inghet de frig mai putin si sa nu mai am mereu mainile si picioarele reci?

9 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Asta cu mainile si picioarele reci mereu e si la mine o problema, e de la circulatia sangelui... Ia-ti incaltaminte de piele sa nu iti inghete picioarele iarna, foloseste manusi. Sportul regulat ajuta mult circulatia sangelui... daca ai ocazia sa practici un sport, oricare, numai sa te misti, sa nu eviti.

| Oxanna a răspuns:

Sa porti permanent sosete, si mainile.nu stiu sa porti manusithinking, sau in casa du-te la abie si stai 2-3 minute cu mainile sub un jet de apa calda...si eu asta facbig grin

| Sinedd a răspuns:

Imbraca-te mai gros mai ales cand iesi din casa!
+ Nu au dat astia drumu la calorifer...de asta iti este frig!

| Kiyy a răspuns:

Pai nimic nu este mai bun decat niste ciorapii de lana big grin. Daia caldurosi happy.

| Sebyzuq a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci miscare mai multa.sau sa te inbraci mai gros cand tie frig!

| MariaMonica a răspuns:

Ai circulatia proasta (ca si mine)... Masajele sunt bune pentru o circulatie mai buna si mai ales miscarea...Am auzit ca daca iti dai cu apa mai rece pe picioare(de la genunchi in jos), dupa ce ai terminat de facut dusul ti se regleaza circulatia si numai ai picioare reci

| sharky88 a răspuns:

Bei niste coniac Unirea sau cavador

| lastman024 a răspuns:

E din cauza circulatiei sangeluil, nu ai o circulatie buna. in aceeasi situatie sunt si eu, dar ma imbrac mai bine ca nu am ce face, dar am fost si la doctorul de familie si mi-a zis sa beau un pahar de vin rosu happy cred ca mai bine ne luam o bluza in plus pe noi laughing

| Dienuka a răspuns:

Ai circulatia periferica deficitara. Incearca sa consulti un medic, cel mai ok ar fi daca te-ai duce la medicul de familie si ai discuta cu el. Exista medicamente pentru asa ceva, care chiar au un efect benefic pentru problema ta. Acestea se dau doar in baza unei prescriptii medicale. Ca si exemplu de substanta este pentoxifilina.