| AnonimullP a întrebat:

Cine stie cum pot grabi venirea menstruatiei? Ultima data mi.a venit la inceputul lunii iunie pe 2 acum suntem pe 11 iulie si nimic pe 17 plec la mare sper sa nu am o surpriza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Am luat clorocalcin combinat cu vitamina k la sfatul unei prietene farmaciste pentru a-mi intarzia menstruatia pentru ca plecam la mare.Am urmat acest tratament 7 zile iar dupa 2 zile de la intreruperea lui am avut "o tentativa" de menstruatie timp de o zi.A trecut o saptamana de atunci si observ ca nu mi-a mai venit.Ar trebui sa ma ingrijorez....nu stiu ce sa fac....mai ales k peste o saptamana iar plec la mare..sa ma astept la "surprize"? La aceasta intrebare a primit un raspuns autorizat de la un medic. Dr. Mihnea Dragomir - Medicina de familie, Bucuresti :Este improbabil să urmeze, sa fie surprize. Tentativa de menstruaţie a fost chiar menstruaţie. Nu s-a putut desfăşura ca de obicei, deoarece vitamina K se acumulează �n corp. Este de aşteptat ca următoarea menstră să vină la vremea ei. Poti intreba si tu o farmacista experimentata deoarecesunt convins ca va stii sa-ti dea raspunsul corect. Sper ca am reusit sa te ajut.

2 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Nu te juca cu asa ceva, daca esti putin mai atenta pe timpul menstrei nu o sa ai surprize, ma refer la igiena, te poti scuza la cei de fata si mergi sa-ti faci igiena necesara in timpul menstrei mai devreme ca altadata, ai inteles ceva sau vrei mai pe romaneste?

| IceKitty18 a răspuns:

Nu poti sad