| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie la ce pret ajunge punerea unei masele deoarece maseaua mea sa cariat apoi s-a rupt si a ramas o bucatica si radacina si trebuie sa le scot si vreau sa imi pun una buna cine imi zice ce ar trebui sa fac si cam la ce pret ajunge si daca am o masea doar cu carie si vreau sa o fac trebuie sa o pilez apoi sa o plombez si la ce pre ajunge? ARU FUNDAbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu te speria de preturile date de "FataBeata "! --- o fi chiar beata! O plomba costa in jur de 70-80 lei --- ceva mai mult costa imbracarea cu o coronita a maselei rupte ( pivotul+ materialul din care este facuta coronita). Pentru edificarea ta, iti sugerez sa mergi la orice cabinet stomatologic --- au afisate la loc vizibil lista de preturi ( preturile sunt cam aceleasi/localitate ). Numai bine!

1 răspuns:
| AliceIDK a răspuns:

Costa in jur de 10 milioane ( 1000 lei ). Mama si-a facut din aur si a costat-o atat. O plomba mai buna costa 11-12 milioane. Astea sunt preturile cunoscute de mine. In total ar veni 14-15 ( 1400-1500 lei) milioane. Sper ca ti-am fost de folos