| Iulia_7157 a întrebat:

Cine stie un remediu pentru petele ramase dupa cosuri? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Incearca mai intai gomajul (microdermabraziunea)

Procedura se face de 2 ori pe saptamana. Durata creste treptat, pe masura ce tenul tau se va obisnui (la inceput un gomaj dureaza 5 minute, ulterior maresti durata procedurii pana la 8 minute)

Cu cat gomajul este mai profund, cu atat imperfectiunile dispar mai repede. Cauta la farmacie o crema pentru gomaj profund.

Citeste aici mai multe :
http://sanatate.acasa.ro/......i-818.html
http://www.feminis.ro/......tionar-220

Daca nu merge asa, poti face un peeling chimic sau o dermabraziune, insa costurile sunt mai ridicate si procedura poate fi facuta numai de catre un dermatolog.

In ultima instanta exista si laserul fraxel, care este cel mai bun in eradicarea cicatricilor lasate de acnee. Oricum, gomajul mai ''erodeaza'' din ele, si este posibil sa nu simti nevoia sa faci alte proceduri.