| princeslerika a întrebat:

Cine știe o cura de slăbire, care sa ma ajute sa slabesc la pucioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, NU prea poţi slăbi numai la picioare ( NU "pucioare" )!
Cel mult, eventual, faci exerciţii care "lucrează" muşchii picioarelor happy

Toate cele bune.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu ai cum sa slabesti numai la picioare tinand dieta, doar exercitiile fizice te pot ajuta in acest sens, gasesti o multime pe youtube si nu trebuie sa mergi neaparat la sala, sa ai antrenor personal, pentru ca e mai costisitor.Cand tii o cura de slabire, trebuie sa stii ca ea merge mana-n mana cu sportul, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara.Noi nu iti putem prescrie aici o dieta,lucrul asta il poate face doar medicul nutritionist,care iti va da o dieta personalizata, in functie de programul tau la scoala, alimentele care iti plac si respectiv cele la care ai alergii( daca ai alergie la ceva) si o sa-ti dea si cateva sfaturi in legatura cu modul in care combinam alimentele, cat, cum si cand mancamhappy. Multa bafta!