| zurick a întrebat:

Cineva care are psoriazis? Sunt curioasă cam în cât timp ați putut controla situația.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Stai mă liniștită se rezolvă mergi pe medicina alopată
Si daca te dezamăgește atunci ți-o rezolvă varaciul
cu o singura condiție să afli ce inseamna vraci in limba rusă

Hai să îti zic rezolvarea mea în calitate de VRACI :
se dă cu alcool izoproppilic apoi cu apă oxigenată apoi se vopseste cu alcol iodat apoi se dă cu un strat subțire de tretracilină unguent apoi se dă cu argint coloidal
apoii se dă cu opiu la greu asta trebuie sa mergi la neurolog sau la psihiatru ca să îti dea rețetă că sunt multe medicamente care au ca substanță activă opiu
apii se lasa de toate strezurile
si se mestecă zilnic propolis se pune si pe suprafata respectiva din când în când o data la 2 zile tinctură de propolis
se lasa de a ami fi contabilă
se ia de mâncat mâncare fara chimicale
trebuie sa te muti undeva la tara sa scapi de stresuri si sa te iei de crescut vinete gaini chestii fara stres strugri... afaceri simple cresti pepeni si strugri si ii vinzi la piata
trebuie sa scapi de stresul sotiei sau a barbatuui si a tehnologiei
trebuie sa renunti la interent
si trebuie sa renunti la televizor
poti sa ai un aparat de radio pe radio românia actualitati sau pe posturi de radio din AM nu din FM
in afara de asta trebuie sa scapi de tot ce te streseaza
si daca vrei sa iti treca mai repede trebuie sa bei zilnic din doua in doua ore câte un 17mililitri de
mix de Aur coloidal, Cupru coloidal, Magneziu coloidal si Argint coloidal ionic
https://argintcoloidal-ionic.ro/......ppm-480ml/

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Buna! Eu nu am psoriazis, dar am dermatita, o alta afectiune dermatologica care se aseamana cu a ta. O am de vreo 5-6 ani, daca nu ma insel. Nu pot sa spun ca am ajuns sa controlez situatia 100%, eu stiu ca dermatita e cauzata de stres si cred ca si psoriazisul (desi nu pot sa ma pronunt, pentru ca din nou, am alta afectiune), deci cel mult pot s-o controlez prin a nu ma mai stresa. La mine sunt perioade in care dermatita e mai accentuata si perioada in care nici nu se mai vede. Bolile de piele de obicei sunt pentru o perioada lunga de timp, dar pot fi controlate cu creme si alte chestii, dar de controlat 100% situatia nu cred ca poate cineva.