| Loredana514638 a întrebat:

Cineva va rog care stie un sampon natural pentru anti caderea părului? Fara alcool.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Da! eu folosesc de la Farmasi! Are la baza usturoi! Contacteaza-ma daca vrei si tu

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de vreun sampon atat de potent, incat sa rezolve caderea parului.
In principiu, caderea parului este determinata de modificari hormonale masive, sau de chimicale folosite abuziv pe par (vopsele, creme, geluri, spume si fixativ) ori chimoterapie/radioterapie, in cazurile de cancer.
Evident, mai este si alopecia, care-i mostenita de la parinti.

| Bizon95 a răspuns:

Nu am auzit de nici un sampon CU alcool :P
la deodorante cred ca e treaba cu alcool-ul
totusi
https://www.emag.ro/......ticadere/c
recomandarea e data de faptul ca am selectat rating 5 stele