| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cel mai bun remediu natural pentru caderea parului?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului - vei gasi aici sfaturile de care ai nevoie. Un gand bun, Elena.
@Crinu - REMÉDIU, remedii, s. n. Mijloc de îndreptare sau de îmbunătățire a unei situații, a unei stări etc.; soluție, ♦ Leac, doctorie, medicament. – Din fr. remède, lat. remedium. Deci mai bine lasa-i deoparte ironia.

| Biencush a răspuns:

Am aflat azi inca doua remedii naturiste de care chiar nu stiam:frectii cu usturoi sau cu ceapa. Osa fie deranjant mirosul, dar rezultatele sunt grozave!
Si inca ceva, trebuie ajutata alimentatia cu zinc si seleniu, sunt resspunsabile de par si unghii. Daca remediezi deficienta asta, vei avea un par si unghii minunate!

| CDelia a răspuns:

Radacina de urzica, frunze de nuc si brusture. Berea si oul cu putin alcool ajuta de asemenea. Aplicate pe cap nu altfel /primele ceai celelalte amestec.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lama.sau briciul.am auzit ca daca te dai cu miere de albine in cap, iti cada tot. da cel mai natural e sa-l lasi sa cada singur la vremea lui. da de ce vrei sa ramai cheala? nu ca nu ai fi foarte sexi, fara par, dar e ciudat.multi cauta remediu IMPOTRIVA caderii...parului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un remediu pentru caderea parului despre care am citit ca este bun(nu sunt sigura de rezultat,dar nu are ca rau sa faca,deci merita incercat)e uleiul de ricin.Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze 30 minute-1 ora,dupa care spala-te cu sampon de doua ori si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Produse excelente impotriva caderii parului sunt Pro selenium, Protect 4 Life, si samponul Silk and Shine. Le gasesti pe www.suplimente-naturiste.com