| bastinasul a întrebat:

Cit de tare ne poate afecta depresiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sper ca n-ai o depresie acum de n-ai reusit sa conjungi corect verbul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte tare...sunt oameni care au vointza sa treaca peste si oameni care se pare ca gasesc o placere in a suferi. astia din urma ajung departe (daca ma intelegi)
in orice caz nu e sfarsitul lumii si depresiile se trateaza usor daca ai vointza... si depinde doar de individ in sine...mai putin ajutorul celorlalti... ce'ai zice de terapie prin... practicarea unor hobbyuri... desi este adevarat, e greu. k simti k n'ai chef. dar pofta vine mancand... oricum orice te face fericit este indicat...sa uiti de necazurile care te doboara.si data viitoare...nu mai pune atata suflet...sau incearca sa gandesti la rece.no hard feelings.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresia ssi strsul sint cei mai mari dusmani ai sanatatii noastre. Si daca dureaza mult, poate duce la degradare totala. Daca nu lupti singur cu vointa ta, nu te poate ajuta nimeni... Ai grija de tine si de sanatatea ta.