| mihaela_8751 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cat de tare te poate afecta trasul pe nas?

Răspuns Câştigător
| Abcfunny a răspuns:

Criticul si NightKill intrebarea asta a fost pusa pentru a primi un raspunswinking nu vorbe scrise la misto si nici sa criticatistraight facee problema eibatting eyelashes(stiu ca nu este vb de ea)

by Milz:*

21 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Cat de tare te poate afecta?! pai nu foarte...doar poti muri, poti paraliza si multe atelewinking. Bafta.
Iti dau un sfat: nu fa prostii din astea.ca o sa iti para rauwinking
Succeshappy

by daiiwinking

| Pho3nix a răspuns:

Daca vrei sa iei droguri eu iti zic sa RENUNTI.

lolita
| lolita a răspuns:

? nu stiu daca am inteles bine intrebarea. adolescentii sunt cei mai afectati cand este vorba de droguri, adolescenta este perioada cand corpul si mintea unei persoane se dezvolta si prin urmare orice ii poate afecta dezvoltarea si cresterea corecta (o gandire normala). afecteaza foarte mult personalitatea, lipsa prietenilor, senzatia ca esti singur pe lume, vorbe necontrolate ca intru-n final sa fie o spalare de creier. /(nu rade) am intalit persoane care la o varsta nu stiu pe ce lume traiesc si-o ce vor de la viata, isi cheltuie toti banii pe droguri si ajung niste ratati, daca au noroc si nu mor.

| Artemiss a răspuns:

Te referi la prafuri(droguri)? Poi afecteaza la fel ca orice drog...dependenta e trasatura tutor, fiindca odata ce te-ai simtit bine mai vrei si a doua oara si a treia...Depinde si ce tragi, ce fel de drog...
Fii mai explicita...

| costyn162 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci daca asta vrei. Ignora anturajul si fii constienta ca persoanele care te indeamna sa faci chestii de astea nu iti sunt prieteni...

| cheloo74 a răspuns:

Tu pricepi greu si uiti repede? Vad ca ai mai pus odata aceeasi intrebare. Chiar nu pricepi ca trasul pe nas provoaca doar RAU. Speri sa apara cineva sa zica ''DA! E OK sa te droghezi! Keep it up!''? Trezeste-te.

| iuliana21 a răspuns:

Foarte tare... te poate aduce in starea in care nimic nu e mai imp decat sa tragi o,, liniutzaa,, sau doua.acum daca la trasul pe nas te-ai referit la cocaina... poate crea dependeta...la fel si iarba

| madagascar a răspuns:

Cel mai grav lucru pe care il poti pati este sa mori, pentru ca drogurile iti afecteaza sistemul nervos, si poti avea devieri de comportament, anxietate, oboseala, insomni, dorinta de sinucidere, obsesie pentru droguri o sa vrei din ce in ce mai mult si o supradoza te poate omora, te mai poti confrunta cu excluderea din societate datorita comportamentului violent, poti sa ajungi pe strada pentru ca obsesia pentru droguri te poate face sa vinzi tot pentru o doza. dar mai bine nu te gandii la droguri ca odata ce te-ai apucat cu greu poti scapa de ele

| Mihaic93 a răspuns:

Iti pica nasu' dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci ma? Vrei sa te droghezi? Ptiu... ti s-a urcat democratia la cap?
Mai bine trage-n gat decat pe nasrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce preocupari aveti si voistraight face...la scoala...drq...auzi trasul pe nas...
Raspund simplu...intr-un sfarsit TE OMOARA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti raspund la intrebare: trasul pe nas nu este la fel de periculos ca si injectabilele sau farmaceuticele. Dar ca la orice drog prinzi toleranta. Iar toleranta aia te face sa iti doresti din ce in ce mai mult.maresti doza.schimbi praful.pana ajungi la ceva mai grav. Plus ca poti face gastrita.happy. Iti piere pofta de mancare si somn. Iar daca ai astm sau probleme cu respiratia: Better NO! In fine.acum sa nu crezi ca are numai parti rele.In momentul in care tragi pe nas te simti sigur pe tine.fericit.calm.happy. Porti discutii inteligente.incepi sa cunosti persoanele din jurul tau in alt fel. iar perceptia ta asupra lumii se schimba.happy. [P. S. vrei sa bagi? Baga. dar nu cocaina sau alte derivate mai periculoase.happy. si baga RAR!]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madagascar cand ai scris mesaju ala pe 1 octombrie, cred ca abia bagasesi o liniutarolling on the floor ca ai scris numai tampenii. fata intreaba de praf tu vb de doze in fine si prafu` luat din shop nu iti cauzeaza nimic daca nu faci abuz daca esti baiat(fata) destept/desteapta nu ajungi sa stai pe strazilaughingdaca esti nesatul si nu stii cand sa spui stop imi ajunge, ai sa tragi si prafu de pe televizorlaughingeu prefer iarba, prafu te cam agita, nu ai stare...parca ai face de toate(vedeti ce intelegeti) nu va vine nicio dorinta de a va sinucidehappyasa ca mutate in olandahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.drugforum.ro
Cauta aici conteaza si ce tragi pe nas...adica poti sa tragi de la var pana la cocaina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca trasul pe nas poate produce ipotenta in cazul baietlor...
Depinde ce vrei sa tragi astea de la shop nu sunt prea bune. daca chiar vrei sa tragi, trage ceva natural alea nu te distrug chiar assa repede. numa nu coca o sa devina o obisnuintatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor... lasati-o in pace si numai mintiti ca trasul de cocaina si fumatul de marijuana ajuta la inima ( in America marijuana e legal si tratament de inima ), dar tu esti la trasul pe nas happy pur si simplu e bine sa incerci odata! sa vezi ce gust are! eu am fost in america si mi-a fost propus acest tratament. in Romania nu e cocaina pura ci doar Flower Magic etc happy dar totusi incearca odata da o sa te usture nasu` la astea romanesti happy daca vrei mai multe inf. id : madiotu_2007

| anonima112118 a răspuns:

In primul rand tot ce a spus anonim este adevarat...nu te mai lua dupa toti ce au scris pentru ca nu este adevarat, cred ca nici ei nu sunt siguri de acele raspunsuriwinking

| anonima112118 a răspuns:

Eu sunt (consumatoare) si stiu ce vorbesc... eu cand am tras pentru prima data am vrut sa vad cum este si ce senzatii ai de la ele. mi-a placut. vorbeam cu toata lumea, aveam foarte multe subiecte de discutie...am luat si a doua oara si a3a si tot asa

| anonima112118 a răspuns:

Acum dupa 2 luni jumate (atat am de cand trag) cand ma uit in oglinda nu imi vine sa cred cat de zlaba am ajuns de la astea.nu pot sa dorm, nu pot sa mananc (mananc decat o data pe zi) nu pot sa fac nimic.si toate astea imi afecteaza organismul.

| anonima112118 a răspuns:

Daca tragi foarte des si mai mult de 2 linii poate sa iti dea sangele pe nas (am patit-o si eu si prieteni mei) iti vezi familia foarte rar (chiar daca stati in acceasi casa)...atunci cand esti afara si tragi, ai foarte multa energie dar nu ai chef sa faci nimic pentru ca iti este lene, vorbesti foarte mult esti foarte politicos cu cei din jurul tau etc.cand ajungi acasa nu poti sa dormi te molesesti te plictisesti (cam cum sunt eu acum la ora asta sad ) toti banii pe care ii ai de la parinti ii dai pe astea si pe tigari si a doua zi te intrebi unde sau dus toti bani tai...cand te pui in pat ai probleme cu respiratia iti palpita inima foarte tare laughinglaughinglaughing dar nu te candesti de loc nici macar o secunda o sa fii decat panicat sa nu patesti ceva de la ele dar nu sa te omori tu singur laughinglaughinglaughing

| anonima112118 a răspuns:

Deci sfatul meu este sa nu te apuci de ele pentru ca o sa iti fie foarte greu sa le lasi...azi trebuia sa ma duc la strand (nu mai am bani) dar dilaru are buzunarul gros straight face... acum o sa incerc si eu sa ma culc happy