April
| April a întrebat:

Citeam deunazi intr-o revista medicala -Medic.ro,nr 25 in 2006-un interviu al dr.Streinu Cercel, despre gripa aviara care isterizase in acel an lumea, si in care distinsul profesor -doctor, vorbea despre o potentiala pandemie de gripa aviara care ar putea face in Romania 4 mil, de infectati si 2 mil.de morti.Stim cu totii ca singurele lucuri care s-au petrecut dupa aceea au fost desoperirile unor afaceri avantajoase pentru unii producatori de materiale dezinfectante sau accesorii.Anul acesta s-a ivit gripa porcina cu, iarasi, estimatele mil de morti.Si deja au razbatut in presa zvonuri despre "oameni destepti" care au facut bani frumosi confectionand masti chirurgicale care pareau chiar sa se fi epuizat pe piata, la un moment dat. Ce credeti voi :sa fie simple coincidente? sau exista sisteme bine puse la punct de manipulare a maselor?(Si sa stiti ca nu ma numar printre cei ce cred in teoria conspiratiei:intamplator am alaturat doua informatii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se face oare ca, vicepresedintele lui Bush, (Ramnsfeld)a anticipat aceasta gripa porcina cu un an de zile inainte?
O sa treaca si asta cum a trecut si aviara.