| Andrei199114 a întrebat:

Colesterolul si trigliceridele pot scadea doar prin dieta fara pastile si etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca adaugi si multa miscare pot... insa e un proces de durata, medicamentele le pot scadea in cateva saptamani bineintees daca situatia impune medicamente.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Etc-ul ăla ar trebui detaliat. Incep eu:

cu cât alimentele sunt mai grase sau pline de grăsimi saturate (cum ar fi untul, smântana proaspătă, brânzeturile, produsele de patiserie), cu atât mai ridicat este nivelul de colesterol (rău)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| doctorandus a răspuns:

Da, dar nu te astepta la minuni, e chestie care dureaza ani de zile.

| anonimg a răspuns:

Pot scădea fără pastile. Dar dacă acestea sunt la un grad avansat, atunci nu renunța brusc la pastile. Vorbește și cu medicul tău.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| LupusDei1993 a răspuns:

Da, ia incearca sa reduci semnificativ zaharul si o sa vezi rezultate in cateva luni.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Desigur, trebuie' sa faci si multa miscare si sa ai un stil de viata sanatos. happy