| paulwalkerfan a întrebat:

Conjunctivita Dr tratează și la medicul de familie sau fost la medic specialist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar medicul specialist poate da un diagnostic definitiv. In cazul tau, oftalmolog. Cei care ajung medici de familie sunt cei care au picat examenele de specializare la facultatea de medicina. Si sunt acum medici de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicul oftalmolog pune diagnosticul si da tratamentul, fiindca numai el este in masura sa faca asta in urma unor analize serioase ale secretiei de la ochi.
Nimeni nu se joaca sa dea tratamente fictive, cand este vroba de ochi si posibil pierderea vederii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul oftalmolog.

| Fatamuntilor a răspuns:

DE la medicul de familie mergi cu un diagosnic prezumtiv.Iti da trimitere la speciaist, care in urma unui consult iti da diagosnicul corect

| ReddY25 a răspuns:

Oftalmolog

| IarsiIar a răspuns:

Medicul oftalmolog vede daca intr-adevar ai conjunctivita si ce alte afectiuni mai ai. El stabileste tratamentul.