| amid a întrebat:

Copilul meu are dislexie este in clasa a doua a si are probleme cu cititul clar si la dictari. Sie cineva un tratament medicamentos, cu pronuntia lucrez tot timpul dar parca nu da rezultate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Copilul trebuie sa lucreze cu un psiholog specializat pe probleme de limbaj si un logoped, minim de 4 ori pe saptamana. Plus sa lucreze cu tine 2-3 ore pe zi, conform sfaturilor logopedului, nu dupa ureche sau dupa net.

| ana75 a răspuns:

Mergi la un logoped specializat in astfel de probleme

| rolfenstein a răspuns:

Din cate stiu eu nu prea.imi pare rau.incearca sa.l duci la un medic specialist.