| Mixed a întrebat:

de vreo saptamana bunicului meu i-au diagnosticat un vas capilar rupt la creier, a fost la tomograf si i-au dat tratament medicamentos: injectii si pastile in paralel, dar de doua zile a inceput sa sughite si nu se poate opri. Stiti vreun remediu care da rezultate? mersi anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laurici_3736 a răspuns:

Mergi cu el la dr.sughitul este o contractie diafragmatica care poate fi provocat printre alte cauze si de o comanda cerebrala defectuoasa produsa probail de afectiunea de care spui ca a suferit.Sau poate fi o reactie alergica[sau adversa] la unul din medicamente, deci mergi la un neurolog sau neurochirurg.Sa fie de bine.

4 răspunsuri:
| crazygirlyo a răspuns:

Uof. cred ca iti e destul de greu sa il vezi in starea asta, ar fi bine sa mai mearga odata la doctor avand in vedere ca deja asta tine deja de 2 zile. E bine ca iti faci griji pentru el asta cu siguranta o sa-l ajute sa se simte mai bine cand o sa vada care langa el persoane care il iubesc si ii vor binele!

| smooky a răspuns:

Ca sa nu mai sughite, pune-l sa isi tina respiratia cat poate.

La mine merge tot timpul

| Mixed explică:

Trebuie sa mearga peste 10 zile la doctor!

| CaBrOn a răspuns:

Incearca sa ai distragi atentia ca sughita.La mine aceasta metoda a mers de fiecare data.