| liviunm a întrebat:

Cosuri marunte pe spate cauze bubite maruntele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imbracamintea sintetica cauzeaza aceste bubite.
Foloseste doar imbracaminte 100% bumbac (cotton) si nu vei maia vea cosuri pe spate, deloc!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate e o reactie alergica sau chiar hainele provoaca asta.

| Denila123 a răspuns:

Din cauza ca ai mina infectata, si tu pui mina pe spate sa te scarpini

| LoredanaS19 a răspuns:

Un dermatolog te poate ajuta cel mai bine. Cel mai probabil e din cauza transpirației dar și o dereglare hormonală (se produce atât la fete cât și băieți ) dar cum am spus, cel mai bine este sa te vadă un dermatolog happy Ca și un mic ajutor, poți pune pe cineva sa te unga cu o vata cu spirt acolo, după câteva,, tratamente’’ îți vor trece.

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Transpiri in anumite haine
ai haine care nu sunt placute pielii