| DonarisDona a întrebat:

Covrigeii tari îngrașă? avand in vedere ca nu trebuie sa mănânc făinoase pentru a mă menține așa sau a nu mă îngrășa. Sau stixurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e adevarat asa ceva,totul e sa ti socoteala caloriilor,indiferent de ceea ce manci,in loc de covrigi mai bine un gratar de porc =tine de foame,mentine masa musculara,creste rata metabolica,covrigei aia cu ce ajuta organismul? nu sunt carbo sanatosi, mai bine fructe, legume, recomand vitamina d, zinc, cicolata neagra 80% cacaco, ceai verde, sprinturii

| RAY a răspuns:

DonnaAlba nu informa aiurea, nu scrie aiureli, ingrasarea este rezultatul caloriilor, ceea ce depaseste rata metabolica, nu ingrasa daca manci un covrig sau doi

| Violleta2022 a răspuns:

Da, toate fainoasele ingrasa, inclusiv covrigeii si stixurile!

| Cedry2k8 a răspuns:

Ca sa nu te ingrasi trebuie sa nu mananci carbohidrati si zaharuri. Deci, trebuie sa mananci multe legume, fructe si carne, dar nu prajita in ulei. O lingurita de ulei are cca 300calorii. Poti incerca piept de pui cu legume, sau sa mananci cate o cana de iaurt, sau sa bei lapte (nu cu cereale ca au multi carbohidrati). Sunt destule metode, ca sa inveti cum sa fii in forma, trebuie sa citesti foarte foarte mult despre nutritie. Daca ai face si putin sport ar fi perfect. Scrie pe google "alimente fara carbohidrati" si ai sa iti faci o idee despre ce sa mananci si ce nu. Si poti sa te uiti si pe etichetele produselor la tabelul cu declaratia nutritionala.