| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Creatinina e analiza de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Analiza creatininei este un test care masoara cat de bine functioneaza excretia renala a pacientului. In urma rezultatului, medicul de specialitate afla ce cantitate de creatinina este excretata de corpul uman pe parcursul unei zile.

Sper că te-am ajutat!winking

1 răspuns:
| Florian80 a răspuns:

Da.este o analiza a sangelui