| GabbyGabriella64 a întrebat:

Ce inseamna uratii amorfi in cantitate prea mare in urina?
Si creatinina in cantitate prea mica in sange ce semnifica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Tu crezi ca cineva se incumeta sa-ti dea explicatii mai complexe decat cele inserate pe site-urile de specialitate si pe care le gasesti scriind cuvintele "uratii amorfi" sau "creatinina" pe "Goagăl"?
Ar trebui sa scrie doua pagini si acelea copiate de pe acele site-uri.

| GabbyGabriella64 explică (pentru mi25):

Auzisem de la cineva ca uratii amorfi in exces se datoreaza dietei hiperproteice dar nu am gasit pe internet asta asa ca am intrebat aici ca sa vad daca stie cineva sau poate a avut si atunci are o idee despre ce e vorba