Cred ca am miodezopsii. Vad acele "linii transparente" de vreo 3 ani le am dar nu s-au accentuat. Am auzit ca apar la cei batrani dar eu am doar 14 ani sad
Mi-ar trebui niste sfaturi ceva...ma cam ingrijorez.
Chestia-i ca le vad de 3 ani si n-am patit nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

De ce oare toti credeti ca suferiti tot ce este mai rau cand aveti cate o problema? ne-au invatat astia sa gandim aiurea, sa ne imbolnavim singuri sad miodezopsii sunt musculite, nu linii transparente dar indiferent ce ar fi numai un medic de specialitate poate spune, nu asa, ca mi se pare mie ca seamana cu nu stiu ce. diagnosticul asta se pune dupa niste controale amanuntite, nu doar ca spui tu ca vezi liniute. mergi la un medic oftalmolog sa-ti faca niste controale, mai ales ca spui ca le vezi de 3 ani. sanatate si ai grija de tine, mergi la medic, nu sta sa te gandesti aiurea la tot ce-i mai rau

Ok,mersi,am sa merg, dar totusi, cred ca am miodezopsii ca am vazut asta spusa de un medic: Mulţi dintre pacienţii care se prezintă la medicul oftalmolog acuză prezenţa în câmpul vizual a unor puncte, linii, virguliţe care se deplasează odată cu mişcările globului ocular

| LeMike a răspuns:

Frate si eu am la ochil drept cel mai bine e sa mergi la consult de obicei nu este grav i v-a trebui sa te obisnuiesti cu ele!

| TeIubescSiGata a răspuns:

Mai bine mergi la consult!