| Jigokunokishi a întrebat:

Azi cand am ajuns acasa de la scoala cu ochiul drept vedeam o luminita albastruie ca o strafulgerare in campul vizual, ca o pata pe ochi cand priveam in alte parti si nu intr-un punct fix. Ce ar putea fi chestia asta? Mentionez ca vad si acele bastonase, miodezopsii(intr-un numar nu foarte mare, dar e deranjant totusi uneori), dar in rest am o vedere buna. Am fost si la control oftalmologic- nu am pomenit de miodezopsii- si doctorul mi-a zis ca am o vedere buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnKuXor a răspuns:

Amnezie,lipsa de Fier si Calciu, si probabil alte Vitamine.
Fa-ti un alt test sa vezi daca esti dezhidratat.Si mai lasa PC-ul si Tv pana nu vezi ce ai.