| Sarmalee a întrebat:

Cred ca am probleme cu ochii (sau cu capul?). Scurt si la obiect vad stelute, mai ales cand imi fixez vederea intr-o directie observ ca apar niste stelute, dar daca imi mut vederea ele dispar si mai multe chestii din astea. M-as duce la un oftalmolog dar vad foarte bine nu am probleme, nu am dureri de cap si nici nu prea m-as duce sa-i spun ca vad stelute pe pereti.
Are cineva o explicatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DDoctorita a răspuns:

Buna ziua Sarmalee

Imi suna mult, aceste simptome. Nu ma avant sa iti dau un posibil diagnostic, pentru ca sunt doar studenta, si oftalmologie o dau anul acesta. Totusi repet, imi aduc aminte, ca profesorul ne-a zis ceva asemanator la ore.

Nu te-am ajutat cu nimic stiu, dar vreau sa iti spun ca ai face bine sa mergi, nu e deloc ciudat. Mai bine sa incerci sa cauti o solutie acolo unde trebuie decat nimic. Nu te va considera o nebuna, stai linistita. happy