| anonim_4396 a întrebat:

Cred că devin bulimică. După ce mănânc, mă duc să vomit. Știu că nu e bine ce fac, înainte era contra acestui lucru, dar nu stiu ce e cu mine. Ma duc la baie și nu pot să mă opresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la medic.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e o solutie sanatoasa sa ti provoci voma dupa fiecare masa de teama de a nu te ingrasa. In timp devine o obisnuinta periculoasa pentru sanatatea ta. Consulta mai bine un medic nutritionist care iti va explica riscurile la care te expui daca continui si iti va face un plan de alimentare corecta in functie de necesitatile organismului. Daca l respecti nu o sa te ingrasi dar trebuie sa ai vointa sa nu te mai reintorci la obiceiul asta daunator. Trebuie sa vorbesti cu o persoana de incredere care sa te sustina in eforturile tale de a inlatura bulimia. Poate nici nu ai o problema cu kg in plus poate problema asta e doar in mintea ta. Numai bine

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Din raspunsuri, inteleg ca iti provoci voma. In afara de moda bulimica, iti strici si stomacul. E bine.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Dar de ce vomiți?

| Selena08 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Pentru că mă consider grasă

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Selena08):

Câți ani, cate kg ai și ce înălțime?

| Selena08 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Am 14, 1.60 si 55 kg

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Selena08):

Mai trebuie doar 5-6 kg sa slabesti. Eu zic sa faci sport si sa mananci sanatos, sa nu mananci mult sau doua feluri si sa excludem dulciurile, poate una pe zi sau una o data la doua trei zile sau niciodata