| YourGirl93 a întrebat:

Cred ca mi s-a aplecat de la ceva si-mi vine sa vomit...cum fac sa nu? trebuie sa mananc ceva sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cel mai bine este să vomiţi şi să dai afară tot ceea ce nu ţi-a priit. Eu,în astfel de situaţii chiar îmi provoc voma, ca să elimin mai urgent raul din mine! După ce vomiţi, bea nişte ceai de mentă.

| BGDs a răspuns:

Ia 1-2 Metoclopramid si o sa iti treaca. In cel mai rau caz, vomita si apoi o sa iti treaca happy

| VladimirPutin a răspuns:

Nu poți împiedica voma să iasă

| AndreiGabi a răspuns:

Poti incerca cu putin suc de lamaie dar eu de obicei ma straduiesc sa vomit, trece mai repede starea...

| AleXuTzzZu2 a răspuns:

Eu de obicei mananc un covrig am auzit ca incheaga stomacul

| Anca27 a răspuns:

Incearca sa iei o pastila...