| Puric a întrebat:

Am fost astazi la dispensar mi-a dat niste pastile iar acum dupa ce beau imi vine sa vomit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Orice pastile au un prospect, pe orice prospect scrie ca pot aparea reactii adverse, la orice prospect la lista cu reactiile adverse scrie ca poate aparea voma/greata.
Du-te inapoi la dispensarul ala si spune-i ca iti vine rau de la pastilele alea si sa-ti dea altele.
Sau daca ai fost pentru o raceala sau altceva minor nu mai lua nici i pastila, nu te mai duce la medic si stai cateva zile sa-ti treaca de la sine.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce pastile ai luat?

| Melody a răspuns:

Asa si? Vrei sa ghicim noi numele pastilelor?

| Puric explică:

Ce vreau sa zic e ca as vrea asa stiu de ce dupa ce mananc ceva sau beau ceva vomit.