| PHLO007 a întrebat:

Hei, acum o zi am mancat nu stiu ce porcarie de mancare, si de atunci am un gust in gura urat(parca imi vine din gat) si nu pot sa mananc pentru ca imi vine sa vomit, la orice fel de mancare simt acel gust, si cand beau apa sau cand nu manan sau nu beau. Ce pot sa fac sa scap?(baiat, 17ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Sa mergi la medic. Poate ai facut o indigestie sau mancarea era alterata si te-ai ales cu o toxiinfectie alimentara.Incearca un regim usor cateva zile cu ceai de sunatoare si menta(fara zahar)paine prajita sau orez fiert.Ca medicamente pentru greata ar fi bun metoclopramidul dar repet, mergi la medic.Multa sanatate.

| PHLO007 explică:

Acum am observat ca am pe varful limbii zici ca m-am fript cu ceva, si daca mestec mancarea pe partea dreapta si nu ating cu limba numai este acel gust. oare ce o fithinking