| Antonies a întrebat:

Credeti ca as putea sa ma ingras daca incep sa mananc de doua ori mai mult?
Adica sa zicem ca daca la o masa mancam o farfurie de mancare, de acum in colo sa mananc cate 2 la o masa. De mancat mananc in general de 4 ori pe zi iar intre mese mai mananc cate un mar (cam 3/4 pe zi). Am 16 ani, 41 kg si nu ma pit ingrasa deloc. Astept raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa fii in surplus de calorii (sa mananci mai multe decat ai nevoie).
http://unica.md/calculator-necesarul-zilnic-de-calorii/
Vezi cate ai nevoie si dupa cauta pe net alimente/mancaruri bogate caloric.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca o s areusesti nici daca mananci mai mult, pur si simplu ai arderile foarte rapide.
Te poti apuca insa de sala cu greutati sa-ti dezvolti masa musculara. Tie nu grasime iti trebuie, ci muschi.