| CleopatraElena a întrebat:

Credeti ca cineva m-ai poate naste la 44 de ani? As vrea sa am un fratior sau o surioara. Deci credeti ca cineva m-ai poate naste la 44 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In principiu o femeie poate procrea pana la aparitia menopauzei, si la 44 de ani nu cred ca e inca la menopauza, deci da.
mai* poate

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cadrele medicale spun ca o femeie dupa varsta de 35 de ani poate aduce pe lume si un copil cu probleme, desi sunt sansele minime.
O prietena la varsta de 42 de ani a dat nastere unei fetite sanatoase. Totul depinde de mama ta, daca poate sa duca la capat sarcina ori daca poate sa ramana insarcinata, trebuie facute un set de analize pentru a face acest pas. Dorinta ta e mare de a vrea un frate ori surioara, dar totul depinde de mama ta daca poate. Ai adus acest subiect in familia ta? Vrea?

| zurick a răspuns:

Se poate însă, mama nu mai are aceași răbdare pe care o avea cu tine

| Felys a răspuns:

Da,se poate dar nu e foarte recomandat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Cobra1994 a răspuns:

DA! Vecina mea are 46 de ani si la inceputul lunii a nascut o fetitawinking cand avea 40 de ani a mai avut o sarcina si tot fetita a fost..ambele sanatoase :p

| andreea20012001 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......e-ani_1117 Nu prea cred... Dar ma rog uitete aici si mai cauta pe net sau cere ajutorul unui medic.