| 13DoXy13 a întrebat:

Credeti ca Coca-Cola e un drog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Nu,desi cand a fost fabricata continea urme de cocaina de unde si numele Coca si Cola vine de la faptul ca continea nuca de Cola.Dar reclama de pe TPU la Coca-Cola e ca un drog.Prea multa si fara folos.

Răspuns utilizator avertizat
| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Clar! de la ce crezi ca vine Coca? de la cocaina! laughing

| marynwtza a răspuns:

Nu cred asta pentru ca eu am baut cola si nu am simtit ca as vrea mai mult si mai mult. ultima data cand am baut coca cola a fost acum 2-3 zile iar penultima data a fost acum cateva saptamani, asta pentru ca se nimerea ca parintii mei sa cumpere mai mereu suc de fructe
asa ca eu cred ca nu este drog

| NoNameGee a răspuns:

Nu... Chiar daca provoaca dependenta. Eu din punctul meu de vedere nu il consider drog

| Castorul a răspuns:

Intr-o masura oarecare...da, e! Adica nu e prea benefica pentru sanatate si de la o anumita cantitate in sus, poate provoca dependenta happy

| Sparckling a răspuns:

Hmmmm...stiu sigur ca acest cuc contine cofeina, deci creaza si dependenta.Serios acum, am baut si eu la cola...cateodata beam ca 2l pe zi si pur si simplu nu ma puteam opri, tentatia fiind prea mare. Sper sa ajute raspunsul.

| CautNume a răspuns:

Tu sa te iei de mana cu Marioara laughing.de uiti prea mult la 0tv...eu nu beau altceva dar daca vreau nu mai beau. simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Dar dauneaza tare organismului si anume stomacului!

| nutepriveste21 a răspuns:

Si daca da, ai vrea sa fie interzisa?

| FashionCellia a răspuns:

Nu...eu beau dar nu-mi creeaza deloc dependenta, deci poti sa bei cata vrei, dar mai bine bea ceva cu fructe.

| anonim_1007 a răspuns:

Ei ma crezi sau nu ma crezi ca coca cola a fost facuta sa omoare gandaci