| anss23 a întrebat:

Credeti ca e adevarat ce scrie aici?:|http://www.dezvaluiri.ro/......remur.html
Voi v-ati gandit vreodata ce ati face in cazul unui cutremur? Mie mi-e frica sa nu ma apuce la scoala pentru ca e foarte veche si deja a trecut prin doua cutremure mari. Ce ar trebui sa fac in cazul unui cutremur? Am auzit mai mute sfaturi, cum ca cel mai bine este sa stai in tocul usii, dar altii au spus sa nu sa fac asta pentru ca poti muri zdrobit.:|Altii spun ca e bine sa te asezi intre doua dulapuri sau niste lucruri mai solide, dar daca nu cade tot tavanul deodata, ci in bucati nici asa nu e bine...:-? Deci... ce sa fac in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Michie a răspuns:

Mai nu stiu daca va fi sau nu cutremurhappy
sincer e cam ciudat:*
pai iti dau un sfat:* si asculta`ma cu atentie:*
daca esti la parter fugi din scoala cat mai repede undeva unde sa nu fie multi pomi, stalpi etc etc.
daca esti la etajul 1, 2, 3...
cel mai bine bagat`ee sub catedraaa e cel mai bine straight face
sau in colturii:* deci e super sigur
dar
P. S: sa ai telefonul la tine si o sticla cu apa in mana cand va fi:*
fundita?batting eyelashespuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Unii spun ca, daca esti acasa, este bine si sa te rostogolesti din pat, jos. Mi s-a explicat si de ce, insa, din pacate, nu am retinut. Dar asa se face.Si,pe langa astea, o rugaciune. Poate fi foarte utila, si te si linisteste, iti alunga temerile astea din suflet.Doamne ajuta! Si incearca sa te linistesti! Va fi bine, trebuie sa fie bine.Capul sus! Te pup.

| YukiMrM a răspuns:

In cazul unui cutremur vom muri cu toti, o sa fie frumos, o sa vina americani sa stranga ramasitele si va transforma Romania sau ma rog ce a mai ramas din ea in baza nucleara laughing