| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Credeti ca este in regula sa beau cafeaua simpla sau cu lapte?
E o diferenta mare de kl?
Mie imi place mult cu lapte și vreau să aflu dacă este vreo problemă în sensul sănătății

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi nu sunte m doctori, nici ăia nu stiu, tu bea cafeaua cum i ti place tie, cu lapte e mai bună, o bei acasa ca daca te trece ceva ai wc aproape, daca o bei pe strada risti sa te c pe tine. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este o diferenta foarte mare, fiindca laptele aduce aport de calorii.

| sierra1 a răspuns:

Tu ne intrebi ce gusturi să ai tu? glumești

| Legion7X a răspuns:

Te deranjezi la stomac de cafea cu lapte. Are efect puternic. Nu-i buna pentru calatorii lungi laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă noi ți-am spune să pui în cafea o lingură de nisip, în loc de zahăr ne-ai asculta? Dacă tu te simți bine, dacă ție așa îți place, ce contează ce credem noi.Fă pe placul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptele e bun, 100 calorii pe 100 ml

| Sekim a răspuns:

Doamne ce raspunsuri rolling on the floor
Un lapte clasic, de care cumpara majoritatea oamenilor indiferent de producator, are maxim 50 kcal per 100 de ml ( de obicei 30-40 kcal ). Bei cafeaua cum vrei tu, cu sau fara, e buna oricum.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Cafeaua are doar 0, 5 kcal/100 g.

| existential a răspuns:

Cafeaua de calitate nu are nevoie de nimic adaugat, pentru ca i-ar strica gustul. Ea e buna asa cum e... aromata, nici acra, nici amara. Pentru un gust bun conteaza mult originea boabelor, data prajirii, rasnita folosita, metoda de preparare.
Daca nu ai o cafea de calitate, atunci trebuie sa ii pui lapte, zahar, indulcitor, sirop, etc ca sa ii dregi gustul si sa o poti bea. Asta nu e o problema dpdv caloric, daca o compari cu un desert.