| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am o problema. Vreau sa imi fac cafea dar nu am zahar in casa.Am vecini dar nu-mi place sa le cer lucruri.Bani sunt, dar n-am chef sa ma duc la magazin, ploua si nici nu vreau sa ies din casa.Am miere dar nu cred ca iese buna cafeaua cu miere.Am plicuri de cafea 3 in 1, din cate stiu alea contin zahar, dar eu vreau sa beau cafea mai tare, asa ca vreau sa pun si un plic din acela mic si mai tare peste cafeaua 3 in 1. Daca amestec cafeaua 3 in 1 cu cafeaua aia tare din plicul mic, o sa fie destul de dulce cafeaua? Daca pun 2 plicuri de 3 in 1 si 1 plic normal o sa fie cafeaua mai dulce, dar prea tare? Ce sa fac sa-mi fac o cafea dulce si tare, dar nu prea tare?

9 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti bea un suc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca pana incerci tu sa bei o cafea tare, dar nu prea tare si pana astepti raspunsuri pentru a putea sa iti creezi "cafeaua perfecta", o sa iti treaca pofta si poate o sa vrei altceva.
Bea pur si simplu cu ce ai big grin

| Doub a răspuns:

Dăi şi sapă, cine ştie, poate găseşti vreo sfeclă de zahăr sub pământ şi o bagi în cafea.

| RAY a răspuns (pentru Doub):

Like

| RAY a răspuns (pentru Doub):

Mann urmeaza sfatul lui doub poate da dumnezeu si gasesti sfecla, cafea cu zahar nu are acelasi efect ca fara sa stii, asa ca bea fara zahar

| Florentina9210 a răspuns:

Da' nu vrei sa bei cu mine un ceai? Chiar acum il savurez. Am pus zahar destul. 3 lingurite cum imi place mie la o ceasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))Poti sa iti faci o cafea dulce si nu prea tare, sau una tare si nu prea dulce.Alegi dupa preferinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dilema cafelei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai frisca in frigider?(frisca e dulce, iti va indulci cafeaua )