| SacuiuRobert926 a întrebat:

Credeti ca o bagheta (de la unicarm) are pe suta de grame 1148 calorii si 280 kj(kilojoule)? Eu nu pot deloc sa cred.
Are : grasimi 3.5 g
Acizi grasi saturati 1.2 g
Gluvide 54 g
Din care zaharuri 1.4 g
Fibre 3.9 g
Proteine 8.3 g
Sare 1.6 g

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Vezi ca le-ai pus invers laughing. 1148 kj/ 280 calorii. Atat are si poti calcula si tu: 1g grasimi = 9 calorii, 1g proteine/carbohidrati = 4 calorii

| SacuiuRobert926 explică (pentru Sn4k3):

Asa era scrise pe ambalaje dar am observat era gresit ca trebuie scris cum spui tu ca trebuie invers