| MihaiA a întrebat:

Credeti ca putem ajuta semenii nostri bolnavi de leucemie?

Probabil ati vazut la televizor acel baietel bolnav de leucemie.
Hai sa facem ceva pentru aproapele nostru...In Europa cam toate tarile au un registru al donatorilor de celule stem ( care ajuta bolnavii de leucemie ). ROMANIA nu are, si mii de oameni mor anual de leucemie.
Daca doriti, faceti-va cont aici : http://formular.stirileprotv.ro/
Prelevarea se face ca la o donare obisnuita de sange doar ca e mai putin solicitanta.

Ce parere aveti de astfel de initiative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Daca ar mai exista persoane ca tine care sa gandesca astfel.Bravo!

Asftel de initiative sunt foarte bune in comparatie cu procentajele efectuate in legatura cu numarul persoanelor care sufera de astfel de boli.

4 răspunsuri:
| MihaiA explică:

Va recomand inainte de a raspunde, sa urmariti video`ul de la link`ul acesta : http://stirileprotv.ro/......atiei.html

| MihaiA explică:

PS: eu mi-am dat deja datele pentru a dona sange. Sper din tot sufletu` sa reusim ceva cum trebuie, pentru ca din punct de vedere medical si al dezvoltarii mentalitatii, suntem pe ultimu` loc.
PS : o sa ma duc si la medicu de familie sa-mi dau acordu pentru donarea de organe daca doamne fereste mor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O initiativa buna. Chiar este "TPU" acum. Felicitari Mihai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte bune, dar unde poti dona?