| Teodora777 a întrebat:

Cu ce asi putea sa-mi indepartez parul de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este pe baza hormonala. Poti sa te epilezi continuu, sau am inteles ca se poate cu laser.Acum poti uita vizitele la salonul de frumusete pentru a beneficia de tratamentele electrolitice cu laser sau ac – e timpul pentru o alternativa nedureroasa! Cu E-Rola vei putea scapa pentru totdeauna de parul nedorit, in intimitatea casei tale!

Noul sistem cu role aluneca pe piele, permitand tratarea oricaror zone cu probleme, indiferent de cat de extinsa sau redusa este. E atat de simplu si sigur, incat oricine il poate folosi! Mai mult, poate fi folosit pentru orice culoare sau tip de piele.

S-a dovedit clinic ca E-Rola indeparteaza permanent parul in proportie de pana la 40% dupa doar 3 luni de utilizare.

| devine a răspuns:

Pai ori la cosmetica, ori cu ceara acasa (o recomand pe cea de la Karaver, e cel mai usor de manuit), ori cu benzi d'alea cu ceara rece; daca te referi la parul de la sprancene, foloseste pensetahee hee

| Laminin a răspuns:

La salonul de cosmetica e cel mai benefic. Cu laser sau ceara. Acasa nu stiu ce ai putea folosi si nu stiu cat de eficient e.

| LiK3FaM3 a răspuns:

Pai ai putea sa te tunzi sau sa-ti dai cu apa/gel in par si sal ti ridicat apoi sa pui o bentita sal ina asa funda plz