| eu_9977 a întrebat:

Cu ce scap de raul de masina? Am incercat mai multe solutii dar degeaba. Voi ce folositi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yunnyaaa a răspuns:

Si mie imi este foarte rau dar mi-a cumparat mama niste pastile[Emetostop se numesc] de la farmacie, si inainte sa plec cu 30 de min le iau.Incearcaahappy

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu nu am asa ceva, dar uite cum recomanda cineva:
http://www.medicina-naturista.ro/......asina.html

| IrinaAndreea a răspuns:

Si eu tot de Emetostop stiu, adica chiar au avut efect la mine si la alti cunoscuti.winking

| R9kitty a răspuns:

Eu la inceput am luat pastile Metroclopramid, dart nu sunt asa de bune, iar acum iau Emetin, care se iau cu o ora inainte de plecare si nu mi se mai face rau. Sper ca te-am putut ajuta. Bye:*

| AidaAmaranta a răspuns:

Dar de unde stii tu ca e raul la tine in masina?

| Ganduri albe a răspuns:

Fratelui meu ii este foarte rau in masina si daca merge cu masina personala sta in fata, porneste clima, mananca cateva lamai inainte si in timpul drumului (daca nu iti plac incearca grefele si daca nu iti plac nici una punele cu zahar ) si poti sa iei si o pastila inainte (intreaba la farmacie )

| Amelia_5771 a răspuns:

Eu folosesc înainte de plecare zeamă de lămâie şi un calmant. Sunt nişte pastile la farmacie pentru aşa ceva. Nu mai ţin minte cum se numesc, dar în orice caz, dacă pleci la farmacie, va şti farmacista la ce te referi. Multă sănătate!

| deniiiii234 a răspuns:

Mie imi era rau cand eram mica si luam nise pastile de la farmacie. Dar, de vreo cativa ani nu mai am nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoclopramid inainte de plecare! Sigur ai incercat asta?

| cretz a răspuns:

Incearca emetostophappy le iei cu jumatate de ora o ora inainte sa pleci si o sa fi ok... un alt remediu ar fi sa bei ceai inainte sa pleci... da cel mai bine incearca cu emetostop, e si ieftin 4 lei si ceva o cutie