| riki10004 a întrebat:

Cu ce se ocupă comisia de expertiza medicala?

În ultimul an am avut trei operații și medicul de familie mi-a cerut numărul de zile din ultimele 12 luni. Cei de la muncă îmi eliberează adeverința doar pe 24 de luni, ceea ce nu ma ajută. Comisia de expertiză medicala îmi poate calcula numărul de zile de concediu medical, pe baza adeverinței din ultimele 24 de luni? (aducă din cele 24 de luni să-mi scrie doar câte zile de concediu au fost în ultimele 12 luni)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cei de la locul de munca pot scrie adeverinta sub forma care ceri TU, adica medicul de familie.
Cere adeverinta DEFALCATA pe fiecare luna, cu numarul de zile de CM, iar la sfasit sa scrie totalul SI pentru ultimele 12 luni.
Daca vor birocratie, atunci cere-le asa! tongue