| alondrakiss a întrebat:

Am cerut o adeverință medicală ca sa mi se dea un concediu medical.Iar cei de la serviciu ma pun sa dau declarație ca nu am mai beneficiat de concediu medical in ultimele 12-24 de luni

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa dai declaratie daca ai avut sau nu concediu medical si daca da, cate zile. E normal, trebuie scris pe adeverinta

| Laura a răspuns:

Şi care-i problema? laughing Sau vroiai să te destăinui?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar intrebarea ta e...

| MihaiNicu23 a răspuns:

E normal.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O mica reclamatie la oficiu de munca; boala nu vine la comanda, in intervalul dorit de un angajator dement

| francut a răspuns:

Da, trebuie sa dai declaratia. Asta, printre altele, si pentru calcularea platii concediului medical.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Atunci faci o declaratie ca nu ai avut concediu medical