| Celdrept a întrebat:

Cu ce se poate vindeca sistemul nervos? Care sunt pașii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sistemul nervos din pacate nu prea se vindeca de fel odata deteriorat. Din cauza asta exista foarte multi oameni bolnavi psihic. Singurele "solutii" la o boala dezvoltata pe baza sistemului nervos sunt medicamentele cu efect de calmare ce au rolul sa tina simptomele inerte. In rest se recomanda ceaiuri din anumite plante si evitarea pe cat posibil a stresului.

| Celdrept explică (pentru siriusblack98):

De aia nu mi se mai vindeca mie anxietatea și tremur când am emoții? Eu cred ca m-am născut cu tremur esențial și când sunt foarte anxios tremur rău! Cred ca de aceea xanax e singurul medicament care îmi ameliorează serios anxietatea și tremurul cauzat de ea în public, am încercat orice și nu merge! Oricum imi tremurau mâinile de mic,dar acum îmi tremura tot corpul si capul când sunt anxios,când stau între oameni! Poate sunt ceva pastile care ameliorează acel tremur a mâinilor fără a avea corelație cu anxietatea, ma gândesc ca un neurolog ma poste ajuta.
Da, și eu cred ca e deteriorat, cred ca eram predispus genetic la a dezvolta probleme de genul dim cauza sistemului nervos! Xanax vad ca face minuni dar tot odată ma baga și în groapa, sunt deja dependent fizic și psihic de la ele. Stres nu am cum sa scap ca ma rupe anxietatea sociala, nu mai dacă iau toată viata xanax!

| siriusblack98 a răspuns (pentru Celdrept):

Nu ma bag la ce zici tu ca nu sunt doctor. Ai nevoie de parerea unui doctor specializat desi vreau sa cred ca ai fost deja la unul daca faci rost de xanax. Adica vreau sa cred ca il iei de pe reteta data de doctor, nu pe sub mana de capul tau ca e totusi un drog ce da dependenta iar simptomele dependentei sa stii ca aduc foarte mult cu cele descrise de tine.

| Celdrept explică (pentru siriusblack98):

Le iau de la un specialist da.