| BrokenAngels a întrebat:

Dacă te lovești puternic la cap poate fi afectat sistemul nervos? Care sunt simptomele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se produce paralizia pe viata daca se afecteaza o bucata vitala din creier, depinde ce sectiune e afectata poate suferi organismul diverse cauze

| MaryMaria333 a răspuns (pentru mgtow):

Da. Si in cel mai rau caz moartea.

| Frank51 a răspuns:

Poate fi afectat cam orice, din moment ce se schimba presiunea din cutia craniana atat de brusc si impactul poate duce la comotie.

| oz_1736 a răspuns:

Trebuie sa faci intai un tomograf apoi vei sti daca va fi afectat. Dar daca dupa o saptamana vei incepe sa lesini, greturi, ameteli te duci urgent la neurolog

| BrokenAngels explică (pentru oz_1736):

Sora mea s-a lovit și nu mai poate vorbi... sau așa pare

| oz_1736 a răspuns (pentru BrokenAngels):

A inceput sa vorbeasca? In ce stare e? Suna la 112 daca nu cumva ai sunat deja

| Stropdeploaie a răspuns:

Simtome!: Ameteli ..sangerari din nas. posibil si pierdea cunostintei!
Trebuie neaparat sa cinsulti un medic!

| xilef123 a răspuns:

Da, poate si poti sa ramai prost din pacate